Filmy miłość, koncert

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, koncert. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Biograficzne spojrzenie na życie Boba Marleya, począwszy od jego najmłodszych lat na Jamajce, aż do momentu, gdy stał się najsłynniejszym piosenkarzem reggae na świecie. Film przedstawia wzloty i upadki artysty, a także momenty z jego życia prywatnego oraz publiczne wystąpienia przed tłumami na ogromnych stadionach.
Hipolit Pączek – pasjonat muzyki klasycznej – jest właścicielem kamienicy, do której wprowadził się Henryk Pączek, spiker radiowy i entuzjasta nowych trendów w muzyce. Zbieżność nazwisk powoduje wiele niespodziewanych sytuacji; listy zostają omylnie dostarczone, komornik trafia do złej osoby. Pewnego dnia przyjeżdża bratanica Hipolita – Lodzia Pączkówna – która przez pomyłkę trafia do mieszkania Henryka. Młodzi się spotykają i o tego momentu życie całej trójki z kamienicy nabierze tempa, a sprawy jeszcze bardziej się skomplikują. W filmie można usłyszeć do dziś popularne piosenki: „Seksapil to nasza broń kobieca” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
W pociągu Donieck-Wierchowina góralka Oksana (Sofiya Rotaru) poznaje młodego górnika Borisa (Vasylj Zinkevych). W Karpatach ich drogi rozchodzą się. Wkrótce Boris postanawia odnaleźć piękną nieznajomą. Spotykają się ponownie i przyjaciele zapraszają ich, by wspólnie zaśpiewali na koncercie dla wczasowiczów...


To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Historia legendarnego bramkarza, który ma zaprowadzić porządek w barze, który jest opanowany przez groźnego gangstera i jego pomocników.

Blask

7,5
Australia, lata 50. Kilkuletni David Helfgott (Alex Rafalowicz) przejawia wielkie zdolności pianistyczne. Jego ojciec, Peter Helfgott (Armin Mueller-Stahl) nalega, by chłopiec uczył się grać Trzeci Koncert Rachmaninowa. Nie zważa na przestrogi nauczyciela muzyki, Bena Rosena (Nicholas Bell), który twierdzi, że jest to kompozycja stanowczo za trudna dla małego dziecka. Mijają lata. Ten sam David Helfgott (Noah Taylor) jest teraz młodym artystą, który wygrywa kilka ważnych konkursów pianistycznych i staje przed szansą wyjazdu na studia do USA. Peter nie potrafi pogodzić się z perspektywą utraty syna i nie wyraża zgody na jego wyjazd. Prośby Rosena, by zmienił zdanie, nie odnoszą skutku. W tym czasie David zaprzyjaźnia się serdecznie z pisarką w podeszłym wieku, Katharine Susannah Prichard (Googie Withers). Za jej namową, gdy zostaje stypendystą Royal College of Music w Londynie, buntuje się przeciw ojcu i wyjeżdża do Anglii. Rozsierdzony Peter mówi mu, żeby nigdy nie wracał...
Syn burmistrza Portland, Scott Favor (Reeves) przyjaźni się z Mike'em Watersem (Phoenix). Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Scott rzadko bywa w domu, a jego główną rozrywką są narkotyki i męska prostytucja. Mike, poszukujący matki, jest zmuszony do takiego życia. Scott wybrał je jako bunt przeciw ojcu.
W XIX-wiecznej Francji, romantyczna córka dziedzica wsi Emma (Isabelle Huppert) poślubia lekarza Charlesa Bovary (Jean-François Balmer). Aby uniknąć nudy, rzuca się w romanse z uprzejmym, lokalnym ziemianinem Rodolphem Boulanger (Christophe Malavoy) i studentem prawa Léonem Dupuis (Lucas Belvaux), wpadając w rujnujące długi. Ta wersja filmu uważnie śledzi powieść Flauberta i obejmuje większość znanych scen, takich jak: wesela, targi rolnicze i operę w Rouen.
Opowieść o powikłanych losach Johnny'ego Casha. Słynny piosenkarz country, ze względu na kolor ubrania zwany "facetem w czerni", był jedną z największych indywidualności muzycznych współczesnej Ameryki. Zdobył sławę, uznanie, majątek... a potem wszystko stracił, uzależniwszy się od alkoholu i narkotyków. Udało mu się jednak stanąć na nogi i odzyskać dawną popularność.
Stany Zjednoczone, 1929 rok, barwne czasy prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą „masakry w dniu świętego Walentego”. Obawiając się, że panowie w kapeluszach, z bronią w marynarce, zechcą zlikwidować także ich, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu jazzowego. Jego gwiazdą jest urocza Sugar Kane – Polka z pochodzenia, która pomimo prohibicji nie rozstaje się z napełnioną piersiówką i rozgląda się za bogatym mężem. Obaj panowie daliby się poćwiartować dla jednego pocałunku z uroczą dziewczyną. Niestety, na przeszkodzie w nawiązaniu interesującej znajomości staje fakt, iż wszyscy sądzą, że mają do czynienia z uroczymi absolwentkami konserwatorium muzycznego – Daphne i Josephine, a nie Joe i Jerrym. Panowie mają jeszcze inne kłopoty – okazuje się, że na Florydzie, gdzie akurat koncertuje ich zespół, odbywa się wielki zjazd gangsterów, w tym także ich znajomych z Chicago, którzy bardzo chętnie starliby obu muzyków z powierzchni ziemi…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…